www: discovereurope.esn.pl 
Instagram: instagram.com/discover.europe 
Facebook: facebook.com/Discover.Europe 

 

Czy zdarza Ci się, że na otaczający Cię świat patrzysz przez pryzmat aparatu? Czy widzisz wszystko w kadrach, a najpiękniejsze chwile to dla Ciebie te, które można zamrozić na zdjęciu? Weź udział w konkursie Discover Europe i pokaż wszystkim rzeczywistość widzianą Twoimi oczami!

 

Czym jest Discover Europe?

Discover Europe to największy ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny organizowany przez Erasmus Student Network. To konkurs dedykowany dla młodych ludzi - pasjonatów i amatorów, osób otwartych i odważnych w swoich wyobrażeniach świata. Studenci z całej Europy mają szansę podzielić się własną wizją Starego Kontynentu, bo to właśnie on jest motywem przewodnim każdej edycji. Ważne jest, by pokazać unikalność i różnorodność tego, co otacza każdego z nas. Ukazać współczesne oblicze Europy nie po to, by dzielić, lecz, by nawiązać dialog międzykulturowy i otwierać nowe furtki przed aspirującymi fotografami z całego kontynentu.

 

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie. Są to:

  • Citizen of Europe - której głównym tematem są mieszkańcy Europy,
  • Postcard from Europe - czyli uchwycenie piękna wyjątkowych i ważnych miejsc,
  • Surprise me, Europe - to zatrzymanie w kadrze unikalnej chwili.

 

Główną ideą i misją konkursu jest przedstawienie problemów i własnej wizji Europy i miejsca, z którego się pochodzi. Wszystko po to, by móc stworzyć wspólnotę zbudowaną z zupełnie odrębnych społeczności.

 

Gala Finałowa XV edycji Discover Europe

W 2018 roku odbyła się XV edycja tego największego ogólnoeuropejskiego konkursu. Rozpoczęła się ona 1 marca i została zakończona 12 maja podczas wyjątkowej gali w Zebra Tower. Wtedy też wszyscy poznali  dokładnie wyniki, a przede wszystkim jego utalentowanych laureatów, którym wręczono nagrody. Podczas tej edycji wielu partnerów uświetniło finał i obdarowało zwycięzców. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali vouchery na fotoksiążki wykonane przez CEWE FOTOKSIĄŻKA, książki o tematyce fotograficznej ufundowane przez Helion, prenumeratę magazynu Digital Camera czy wycieczkę zorganizowaną przez Timetravels.

 

Galleria zwycięskich zdjęć z edycji 2018:

 

CITIZEN OF EUROPE

I miejsce - Mateusz Wójtów - "Stary Smartfon i Morze"

II miejsce - Evelina Borkovska - "A Local Stranger Panoramic Tram Line in Budapest"

III miejsce - Mateusz Nowak - "Izmael"

POSTCARD FROM EUROPE

I miejsce - Emre Korhan Tuncer - "Just Windows"

II miejsce - Jakub Cieśla - "W Krzywym Zwierciadle"

III miejsce - Klaudia Kaczmarek - "Jasność w Ciemności"

SURPRISE ME, EUROPE

I miejsce - Nina Seroka - "Z Wizytą u Babci"

II miejsce - Katarzyna Frankowska - "Look Up"

III miejsce - Andrzej Błoński - "Mini"